Станіслав Тельнюк — Дума про козацького маляренка Опанаса - Станіслав Тельнюк - 1-ша Бібліотека Аудіокниг Українською Мовою Безкоштовно
📚 Дума
У «Думі про козацького маляренка Опанаса» головний герой врятував козаків, що опинились у турецькій засідці, використавши чарівну зброю — фарби та квачі. Адже твори козацьких художників мали особливу силу: малюнки, зображені майстрами, оживали....
00:05:38
230
0
15.06.22
Усна народна творчість — Дума про Марусю Богуславку - Усна народна творчість - 1-ша Бібліотека Аудіокниг Українською Мовою Безкоштовно
📚 Програма ЗНО
У ній йдеться про те, як у турецькій неволі уже тридцять літ перебуває сімсот козаків. Одного разу до ув’язнених прийшла «дівка-бранка, Маруся, попівна Богуславка» і запитала, чи не знають вони, який сьогодні день «в землі християнській». Невільники, які тридцять літ «Божого світу, сонця праведного» не бачили, звісно, знати не могли. Тоді Маруся повідомила, що...
00:04:35
249
0
15.06.22

Слухайте українські аудіокниги жанру "📚 Дума" на сайті Ukrainianaudiobooks.com

Дума вважається одним з жанрів фольклору, який сформувався на межі XVI-XVII століть. Головною її відмінністю є тематика – зазвичай це ліричні твори, в яких розкривалися душевні переживання головного героя. Якщо перші думи були пов’язані з життям козаків, то твори останніх століть мали певні романтичні риси.

Походження та становлення думи як літературного жанру

Аудіокниги дума українською мовою безкоштовно на сайті ukrainianaudiobooks.com

«Козак Голота» - перший твір, який за своєю будовою та тематикою належить до жанру дум. Він написаний у 1684 році, входячи у рукописну добірку творів, яка була опублікована вже в кінці XX століття. І якщо на той час з нею можна було ознайомитися тільки в друкованому форматі, то зараз існують аудіокнижки, завдяки яким думи можна прослухати. Це незвичний спосіб вивчення автентичних українських творів, що заохочує до процесу навіть молоде покоління.

Жанр активно розвивався продовж епохи романтизму, яка припала на першу половину XIX століття. В цей час активно друкуються добірки, в яких зібрані не тільки думи конкретних авторів, але й народні пісні. Деякі з унікальних текстів ви знайдете на нашому сайті. Усі вони завантажені в універсальному форматі, тому ви зможете слухати аудіокниги онлайн, обираючи для цього зручний темп та швидкість.

Де можна слухати аудіокниги безкоштовно

Якщо вас зацікавили подібні твори, наша онлайн бібліотека пропонує чудовий вибір найрізноманітніших творів як класиків, так й сучасних письменників. Усі вони викладені до загального доступу, тому кожен наш гість або постійний користувач може слухати аудіокниги безкоштовно, не виконуючи при цьому жодних умов.

Аудіокниги дума українською мовою безкоштовно на сайті ukrainianaudiobooks.com

Зверніть увагу, що багато творів, які доступні на сайті, одночасно належать до декількох категорій. Це водночас дає більше інформації про їхню специфіку та спрощує процес пошуку певного контенту. До числа популярних розділів платформи відноситься «Проза», «Детектив» та «Фантастика». Усі вони постійно поповнюються новими матеріалами.

Якщо вам сподобалась конкретна аудіо книга, ви можете її прослухати на сайті – не має необхідності завантажувати на телефон. При цьому, в браузері автоматично збережеться історія прослуховування. Загалом до переваг нашого сайту відноситься можливість слухати аудіокниги українською мовою в максимальній якості аудіоряду, доступність творів та зручна система пошуку, яка суттєво заощаджує ваш час. Ви також можете поділитися улюбленою книгою з друзями.