Бібліотека сучасних аудіокниг » 📚 Зарубіжна література » Богдан Хмельницький - Проспер Меріме

Аудіокнига "Богдан Хмельницький - Проспер Меріме"

289
0
16.06.22
В нашій українській бібліотеці можна безкоштовно слухати онлайн аудіокнигу "Богдан Хмельницький" українською мовою, автора Проспер Меріме. Бібліотека дає можливість слухати книги онлайн українською повні видання на будь-якому гаджеті (мобільному телефоні або десктопі) на нашому сайті аудіокниг UkrainianAudioBooks.com.
Аудіокнига українською «Богдан Хмельницький - Проспер Меріме» написана автором - Проспер Меріме ви можете слухати аудіокниги українською онлайн безкоштовно на UkrainianAudioBooks.com. Читає книгу (озвучує) Борис Лобода. Жанр аудіокниги «Богдан Хмельницький - Проспер Меріме» - "📚 Зарубіжна література / 📚 Історична проза" є найбільш популярним жанром для сучасного слухача, а книга "Богдан Хмельницький" займає почесне місце серед усієї колекції творів в жанрі "📚 Повісті й оповідання".
Поділитися аудіокнигою "Богдан Хмельницький - Проспер Меріме" в соціальних мережах: 
До написання есе про Хмельницького Меріме готувався дуже ретельно. він простудіював усі існуючі на той час історичні праці на цю тему, намагаючись уникнути тенденційності, опрацював історичні документи з різних джерел - українських, польських, французьких, російських.

Звичайно, сучасні історики знаходять у праці Меріме багато неточностей і домислів, однак слід мати на увазі, що письменник не ставив за мету передати суху хронологію фактів. Його, радше, цікавила глибинна мотивація учасників тієї кривавої війни. Меріме симпатизує Гетьманові Богдану та козакам, які, відстоючи свою гідність та волю, кинули виклик усій католицькій Європі. У той же час. письменник виказує розуміння польській шляхті, яка щиро захищає освячений церквою світопорядок. в якому немає місця для бунтівних схизматиків.

Власне, саме відсторонення автора, його "нейтралітет" в козацько-шляхетському конфлікті надає твору додаткової цінності і дозволяє читачам поглянути на свою історію під іншим кутом.

Праця П. Меріме "Богдан Хмельницький" побачила світ у 1863 році і набула такої популярності у Франції, що протягом року перевидавалася 4 рази! Більш того, Меріме зумів настільки захопити своїх співвітчизників історією українців, що у травні 1869 року французький Сенат прийняв рішення про впровадження в школах Франції курсу української історії. На жаль, викрути історії самої Франції не дозволили впровадити прийняте рішення в життя - в 1870 році Друга французька імперія припинила своє існування.

Також на сайті ви можете послухати цю аудіокнигу у виконанні Богдана Вірного.

Увага!

Аудіоплеєр зберігає позицію відтворення в куках вашого браузеру. Ви зможете у будь-який момент продовжити відтворення аудіокниги «Богдан Хмельницький - Проспер Меріме», після закриття браузеру.

Коментарі і відгуки (0) до аудіокниги "Богдан Хмельницький - Проспер Меріме"